Založ si blog

Aká je alternatíva opozície

Momentálna koaličná kríza je využívaná opozíciu k volaniu po predčasných voľbách a prevzatí moci práve dnes opozičnými stranami. Vládu nazývajú nefunkčným zlepencom a sľubujú stabilitu a prosperitu. No ako by to mohlo dopadnúť.

Pozrel som si preferencie dvoch agentúr a zhrnul výsledky. Podľa prieskumu by terajšia vláda získala 42,9 až 45,8 percenta hlasov. Opozícia by mala v zložení SaS, Oľano, Sme rodina a KDH 37,0 – 40,6 percenta. To znamená, že ak by mali zostaviť vládu potrebujú podporu ĽSNS. Potom by bolo skóre 47,0 až 50,9 percenta. No to by bolo spojenie celkom piatich strán s diametrálne odlišným zameraním. Aký by už toto musel byť zlepenec?!

Alebo by sa pokúsili na svoju stranu pretiahnuť SNS? Využili by tak sklamanie p. Daňka? Preferencie Kotlebovcov sú asi na tej istej úrovni. No to by sa SNS musela vzdať svojho doteraz pomerne istého koryta vo vláde a pustiť sa do neistého dobrodružstva. O tom nie som celkom presvedčený, minulosť už ukázala, že strana, ktorá potopila vládu (p. Sulík a Radičová v roku 2011), mala problémy sa dostať k moci. Momentálna situácia sa zdá skôr patová a ani voľby by to nemuseli vyriešiť.

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

8 % daň z poistenia

09.06.2018

V poslednom čase nás zasiahla masívna kampaň Asociácie slovenských poisťovní, v ktorej tvrdia, že sa štát chystá okrádať svojich občanov o 8% z nemajetkového poistenia. Ako prvé ma pobavil viac »

žena, nákup cez internet, notebook

Riziko kúpy cez internet je vysoké, zákazníci nedostali ani tovar, ani peniaze

19.09.2018 06:36

Praktiky internetových predajcov niekedy nepoznajú hranice.

trump

Smutné, komentoval Trump zostrelenie ruského lietadla v Sýrii

19.09.2018 06:15

Americký prezident Donald Trump vyjadril znepokojenie v súvislosti so zostrelením ruského vojenského lietadla Il-20 sýrskou protivzdušnou obranou.

Kim Čong-un

Kórejský polostrov bez jadrových zbraní? Kim súhlasil s demontážou zariadení

19.09.2018 06:08

Severná Kórea súhlasila s prijatím konkrétnych krokov smerujúcich k denuklearizácii Kórejského polostrova.

putin

Putin varoval Izrael pred ďalšími útokmi na Sýriu

18.09.2018 23:15

Putin zdôraznil, že izraelským útokom došlo k porušeniu sýrskej suverenity a rusko-izraelských dohôd o vyhýbaní sa stretom vojenských záujmov v Sýrii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 63744x
Priemerná čítanosť článkov: 1821x

Autor blogu

Kategórie