Založ si blog

Padne vláda a čo ďalej?

Opozícia zneužitím vraždy v podstate neznámeho a bezvýznamného novinára sa dostala takmer k svojmu cieľu.

Hrozia predčasné voľby.

No čo sa bude diať po nich si nik asi neuvedomuje. Za momentálneho stavu by napriek nesmiernej snahe zúrivého Matoviča a jemu podobných dychtiacich po moci vládu postaviť nepodarilo. Ak by som sa chcel zahrať na jasnovidca, doprial by som pomerne dobré volebné výsledky pre SAS a OĽANO, teda každému takých 15 percent. (Čomu však celkom neverím, lebo za Matovičom sú prakticky iba zúfalci a Sulík už jednu vládu zradil), by ostatné strany mohli získať tak po 7-8 percent. Na zhodných 15 by sa mohli dostať aj SMER A ĽSNS (pesimistický odhad). Do parlamentu by sa tak mohlo dostať nejakých 9 strán. A na zloženie vlády bude treba polovica hlasov. Teda duo Sulík-Matovič potrebujú k spolupráci ešte nejaké tri štyri strany. Podľa prieskumu z februára by to pre momentálnu opozíciu vyzeralo ešte horšie.

Viete si teda predstaviť ten zlepenec, ktorý by hrozil, aby mohla vzniknúť akákoľvek vláda? Ako dlho by vydržala a čo by vlastne mohla ponúknuť štátu. Čítal som zopár názorov, ktoré súhlasili s tým, že nech si zo opozícia skúsi, veď sa čoskoro popáli. No nie je to drahý experiment pre republiku? Béla Bugár sa podvolil tlaku RR a hrozí vystúpením. Nie je to však z ich strany iba snaha o vynútenie si nejakých nových korýt a získanie v rekonštruovanej vláde ďalšie dôležité posty, na ktoré by podľa volebných výsledkov nemali nárok?

Čas ukáže, ale budúcnosť sa mi nejaví ružovo, čakajú nás krušné časy.

Jediné, čo by mohlo definitívne vyriešiť problémy, je nový volebný zákon, ktorý by posunul poslancov k priamej zodpovednosti voličom, potom by si nemohli robiť, čo sa im zapáči, bez toho, aby sa obávali, či  vo funkcii predčasne neskončia.

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

8 % daň z poistenia

09.06.2018

V poslednom čase nás zasiahla masívna kampaň Asociácie slovenských poisťovní, v ktorej tvrdia, že sa štát chystá okrádať svojich občanov o 8% z nemajetkového poistenia. Ako prvé ma pobavil viac »

Keď je koze dobre, ide na ľad tancovať

25.05.2018

Tak hovorila moja stará mama, keď sa stretla s niekým, kto sa nemiestne prejavoval na verejnosti svojimi prešľapmi a blbosťou. To platí aj dnes. Hlavne v našich komerčných médiách. Celkom chápem viac »

Dušan Chrenek

Chrenek: Brusel dá šancu každému farmárovi

20.06.2018 11:00

"Na Slovensku je veľký priestor pre všetky typy podnikov,“ hovorí Dušan Chrenek, vedúci oddelenia Generálneho riaditeľstva pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka.

wall street

Po sto rokoch von! General Electric vyradia z indexu Dow Jones

20.06.2018 10:56

Americký priemyselný konglomerát General Electric (GE) na budúci týždeň vypadne z hlavného indexu newyorskej burzy Dow Jones Industrial Average.

malý dunaj, záchranári, utopenie, topenie,

Päťročného chlapčeka našli mŕtveho v rieke, vyšetrujú jeho smrť

20.06.2018 10:29

Začaté je trestné stíhanie vo veci pre usmrtenie.

farmári

Farmári čakajú na Pellegriniho, Matečná sa kvôli nim vracia na Slovensko

20.06.2018 10:29, aktualizované: 11:19

Podľa premiéra Petra Pellegriniho sa okolo farmárov 'tmolí a motá' veľmi veľa ľudí, ktorí s poľnohospodárstvom nemajú vôbec nič a sú z nejakého pohľadu v proteste 'zamontovaní' úplne inak.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 57762x
Priemerná čítanosť článkov: 1699x

Autor blogu

Kategórie