Založ si blog

Padne vláda a čo ďalej?

Opozícia zneužitím vraždy v podstate neznámeho a bezvýznamného novinára sa dostala takmer k svojmu cieľu.

Hrozia predčasné voľby.

No čo sa bude diať po nich si nik asi neuvedomuje. Za momentálneho stavu by napriek nesmiernej snahe zúrivého Matoviča a jemu podobných dychtiacich po moci vládu postaviť nepodarilo. Ak by som sa chcel zahrať na jasnovidca, doprial by som pomerne dobré volebné výsledky pre SAS a OĽANO, teda každému takých 15 percent. (Čomu však celkom neverím, lebo za Matovičom sú prakticky iba zúfalci a Sulík už jednu vládu zradil), by ostatné strany mohli získať tak po 7-8 percent. Na zhodných 15 by sa mohli dostať aj SMER A ĽSNS (pesimistický odhad). Do parlamentu by sa tak mohlo dostať nejakých 9 strán. A na zloženie vlády bude treba polovica hlasov. Teda duo Sulík-Matovič potrebujú k spolupráci ešte nejaké tri štyri strany. Podľa prieskumu z februára by to pre momentálnu opozíciu vyzeralo ešte horšie.

Viete si teda predstaviť ten zlepenec, ktorý by hrozil, aby mohla vzniknúť akákoľvek vláda? Ako dlho by vydržala a čo by vlastne mohla ponúknuť štátu. Čítal som zopár názorov, ktoré súhlasili s tým, že nech si zo opozícia skúsi, veď sa čoskoro popáli. No nie je to drahý experiment pre republiku? Béla Bugár sa podvolil tlaku RR a hrozí vystúpením. Nie je to však z ich strany iba snaha o vynútenie si nejakých nových korýt a získanie v rekonštruovanej vláde ďalšie dôležité posty, na ktoré by podľa volebných výsledkov nemali nárok?

Čas ukáže, ale budúcnosť sa mi nejaví ružovo, čakajú nás krušné časy.

Jediné, čo by mohlo definitívne vyriešiť problémy, je nový volebný zákon, ktorý by posunul poslancov k priamej zodpovednosti voličom, potom by si nemohli robiť, čo sa im zapáči, bez toho, aby sa obávali, či  vo funkcii predčasne neskončia.

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

8 % daň z poistenia

09.06.2018

V poslednom čase nás zasiahla masívna kampaň Asociácie slovenských poisťovní, v ktorej tvrdia, že sa štát chystá okrádať svojich občanov o 8% z nemajetkového poistenia. Ako prvé ma pobavil viac »

Sojuz, ISS, vesmírna stanica

Ruskí astronauti vystúpia do vesmíru, aby skontrolovali vonkajší plášť poškodeného Sojuzu

19.09.2018 07:37

Ruskí astronauti na Medzinárodnej vesmírnej stanici uskutočnia výstup do otvoreného vesmíru, aby preskúmali sekciu, kde došlo k úniku vzduchu.

žena, nákup cez internet, notebook

Riziko kúpy cez internet je vysoké, zákazníci nedostali ani tovar, ani peniaze

19.09.2018 06:36

Praktiky internetových predajcov niekedy nepoznajú hranice.

trump

Smutné, komentoval Trump zostrelenie ruského lietadla v Sýrii

19.09.2018 06:15

Americký prezident Donald Trump vyjadril znepokojenie v súvislosti so zostrelením ruského vojenského lietadla Il-20 sýrskou protivzdušnou obranou.

Kim Čong-un

Kórejský polostrov bez jadrových zbraní? Kim súhlasil s demontážou zariadení

19.09.2018 06:08, aktualizované: 07:20

Severná Kórea súhlasila s prijatím konkrétnych krokov smerujúcich k denuklearizácii Kórejského polostrova.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 63751x
Priemerná čítanosť článkov: 1821x

Autor blogu

Kategórie