Založ si blog

Padne vláda a čo ďalej?

Opozícia zneužitím vraždy v podstate neznámeho a bezvýznamného novinára sa dostala takmer k svojmu cieľu.

Hrozia predčasné voľby.

No čo sa bude diať po nich si nik asi neuvedomuje. Za momentálneho stavu by napriek nesmiernej snahe zúrivého Matoviča a jemu podobných dychtiacich po moci vládu postaviť nepodarilo. Ak by som sa chcel zahrať na jasnovidca, doprial by som pomerne dobré volebné výsledky pre SAS a OĽANO, teda každému takých 15 percent. (Čomu však celkom neverím, lebo za Matovičom sú prakticky iba zúfalci a Sulík už jednu vládu zradil), by ostatné strany mohli získať tak po 7-8 percent. Na zhodných 15 by sa mohli dostať aj SMER A ĽSNS (pesimistický odhad). Do parlamentu by sa tak mohlo dostať nejakých 9 strán. A na zloženie vlády bude treba polovica hlasov. Teda duo Sulík-Matovič potrebujú k spolupráci ešte nejaké tri štyri strany. Podľa prieskumu z februára by to pre momentálnu opozíciu vyzeralo ešte horšie.

Viete si teda predstaviť ten zlepenec, ktorý by hrozil, aby mohla vzniknúť akákoľvek vláda? Ako dlho by vydržala a čo by vlastne mohla ponúknuť štátu. Čítal som zopár názorov, ktoré súhlasili s tým, že nech si zo opozícia skúsi, veď sa čoskoro popáli. No nie je to drahý experiment pre republiku? Béla Bugár sa podvolil tlaku RR a hrozí vystúpením. Nie je to však z ich strany iba snaha o vynútenie si nejakých nových korýt a získanie v rekonštruovanej vláde ďalšie dôležité posty, na ktoré by podľa volebných výsledkov nemali nárok?

Čas ukáže, ale budúcnosť sa mi nejaví ružovo, čakajú nás krušné časy.

Jediné, čo by mohlo definitívne vyriešiť problémy, je nový volebný zákon, ktorý by posunul poslancov k priamej zodpovednosti voličom, potom by si nemohli robiť, čo sa im zapáči, bez toho, aby sa obávali, či  vo funkcii predčasne neskončia.

Talianska mafia ovládla Slovensko!

16.03.2018

Môže tvrdiť p. Matovič. Jeho vízie sa naplnili. Predsedom vlády sa stal Peter (Pietro) Pelegrini, príslušník odnože známeho rodu, pôvodom z Talianska. Darmo hromžil na tlačovkách, štval viac »

V čí prospech? Kauza Kuciak

04.03.2018

Jedna zo základných poučiek klasickej kriminalistiky. No v našom prípadne sa nad ňou nik nezamýšľa? Komu vlastne prospieva momentálna vyhrotená situácia? Najprv sa zamyslime nad významom viac »

Rada pre p. Záborskú

26.10.2017

Niektorí europoslanci sa zaoberajú myšlienkou na zrušenie striedania zimného a letného času. Isto je pravda, že to určitému percentu ľudí môže vadiť. Je ich vraj aj 5 percent. Teda zjavná viac »

USA Washington Protest Zbrane Kontrola Sprísnenie

Státisíce ľudí v USA vyšli do ulíc, žiadajú prísnejšiu kontrolu držby zbraní

24.03.2018 19:30

Protesty zvolali študenti, ktorí prežili februárovú masakru na strednej škole vo floridskom Parklande.

hodiny, stres

Problém s posunom na letný čas sa môže prejaviť u citlivých ľudí

24.03.2018 19:06

Upozorňuje na to odborník na zdravý spánok Ján Hronec.

Italy Politics

Aj Taliani majú svojho Roberta Fica. Bude šéfovať poslaneckej snemovni

24.03.2018 17:42

Roberto Fico je z Hnutia piatich hviezd, ktoré z parlamentných volieb vzišlo ako najsilnejší subjekt.

Donald Trump, USA, prezident

Hrozí medzinárodný ekonomický konflikt, obávajú sa firmy

24.03.2018 16:37

V súvislosti s ohlásenými americkými sankčnými clami na čínske výrobky varujú nemecké hospodárske združenia pred ekonomickým konfliktom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 40376x
Priemerná čítanosť článkov: 1553x

Autor blogu

Kategórie