Založ si blog

Talianska mafia ovládla Slovensko!

Môže tvrdiť p. Matovič. Jeho vízie sa naplnili. Predsedom vlády sa stal Peter (Pietro) Pelegrini, príslušník odnože známeho rodu, pôvodom z Talianska.

Darmo hromžil na tlačovkách, štval ľudí cez médiá, iný úspech sa mu nepodarilo dosiahnuť.  Je z jeho strany úbohé, že nevie pochopiť zásady parlamentarizmu a vedenia štátu. Asi by bolo dobré, keby si prečítal ústavu, volebný zákon a niečo okolo toho. Potom by možno prišiel na to, že vláda sa takto nedá zmeniť, teda aspoň jej stranícke zloženie. Na to, aby sa zmenilo, museli by odstúpiť poslanci MOST-u alebo SNS, a potom by možno mohli prísť do úvahy predčasné voľby. No prieskumy mienky opäť ukázali, že najsilnejšou stranou je SMER SD a museli by byť poverení zostavením novej vlády. Rovnako sa potvrdilo, že  mierny nárast podpory verejnosti získava ĽSNS, ktorá sa znovu derie na tretie miesto. No ani SAS nič nezískava, lebo nevie ľuďom ponúknuť nič, čo by ich zaujalo. Len mierne získava, práve tým, že sa výrazne nezapája do protestných akcií a necháva Matoviča, nech si to vyžerie.

No jeho praktiky kopírujúce Goeblesovu stratégiu (pre nezainteresovaných: 100 x opakovaná lož sa stáva pravdou) a demagogickými vyhláseniami a podozreniami, ktoré nie sú nijako dokázané, založené sú vraj na odhaleniach pomerne neznámeho novinára. Takto však porušuje zásadu prezumpcie neviny, odsúdil každého, ktorého sa mu čo len okrajovo podarilo spojiť s „mafiánskymi“ problémami.

No ako hovorí arabské príslovie: Psi štekajú, no karavána ide ďalej!, nepodarilo sa mu dostať sa k moci. Čo je predstava takmer šialená. Veď , ktorá vláda podporovaná 79 poslancami, by dobrovoľne a sama od seba odstúpila.

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

8 % daň z poistenia

09.06.2018

V poslednom čase nás zasiahla masívna kampaň Asociácie slovenských poisťovní, v ktorej tvrdia, že sa štát chystá okrádať svojich občanov o 8% z nemajetkového poistenia. Ako prvé ma pobavil viac »

MH17, zostrelenie, lietadlo, trosky, vyšetrovanie

EÚ vyzvala Rusko, aby prijalo zodpovednosť za zostrelenie lietadla MH17

17.07.2018 22:45

Mogheriniová pripomenula závery holandských vyšetrovateľov, že Rusko nesie priamu zodpovednosť za tragédiu zo 17. júla 2014, ktorú neprežil nikto z takmer 300 ľudí na palube lietadla.

Kim čong-un

Kim Čong-un chystá na august rozsiahlu amnestiu

17.07.2018 22:33

V severokórejských väzniciach sa nachádza približne 200 000 osôb vrátane žien a detí, ktoré sa dostali za mreže prevažne z politických dôvodov.

mayová

Mayová tesne zvíťazila v kľúčovom hlasovaní o stratégii brexitu

17.07.2018 21:34

Za dodatok hlasovalo 12 rebelov z radov konzervatívcov, návrh však napokon neprešiel vďaka štyrom hlasom opozičných labouristov.

irán, usa, trump

Irán zažaloval USA pre odstúpenie od jadrovej dohody

17.07.2018 21:06

Teherán nemá v súvislosti so žalobou veľké očakávania a týmto spôsobom chce upozorniť na nelegálnosť amerického postupu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 61028x
Priemerná čítanosť článkov: 1744x

Autor blogu

Kategórie