Založ si blog

Talianska mafia ovládla Slovensko!

Môže tvrdiť p. Matovič. Jeho vízie sa naplnili. Predsedom vlády sa stal Peter (Pietro) Pelegrini, príslušník odnože známeho rodu, pôvodom z Talianska.

Darmo hromžil na tlačovkách, štval ľudí cez médiá, iný úspech sa mu nepodarilo dosiahnuť.  Je z jeho strany úbohé, že nevie pochopiť zásady parlamentarizmu a vedenia štátu. Asi by bolo dobré, keby si prečítal ústavu, volebný zákon a niečo okolo toho. Potom by možno prišiel na to, že vláda sa takto nedá zmeniť, teda aspoň jej stranícke zloženie. Na to, aby sa zmenilo, museli by odstúpiť poslanci MOST-u alebo SNS, a potom by možno mohli prísť do úvahy predčasné voľby. No prieskumy mienky opäť ukázali, že najsilnejšou stranou je SMER SD a museli by byť poverení zostavením novej vlády. Rovnako sa potvrdilo, že  mierny nárast podpory verejnosti získava ĽSNS, ktorá sa znovu derie na tretie miesto. No ani SAS nič nezískava, lebo nevie ľuďom ponúknuť nič, čo by ich zaujalo. Len mierne získava, práve tým, že sa výrazne nezapája do protestných akcií a necháva Matoviča, nech si to vyžerie.

No jeho praktiky kopírujúce Goeblesovu stratégiu (pre nezainteresovaných: 100 x opakovaná lož sa stáva pravdou) a demagogickými vyhláseniami a podozreniami, ktoré nie sú nijako dokázané, založené sú vraj na odhaleniach pomerne neznámeho novinára. Takto však porušuje zásadu prezumpcie neviny, odsúdil každého, ktorého sa mu čo len okrajovo podarilo spojiť s „mafiánskymi“ problémami.

No ako hovorí arabské príslovie: Psi štekajú, no karavána ide ďalej!, nepodarilo sa mu dostať sa k moci. Čo je predstava takmer šialená. Veď , ktorá vláda podporovaná 79 poslancami, by dobrovoľne a sama od seba odstúpila.

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

8 % daň z poistenia

09.06.2018

V poslednom čase nás zasiahla masívna kampaň Asociácie slovenských poisťovní, v ktorej tvrdia, že sa štát chystá okrádať svojich občanov o 8% z nemajetkového poistenia. Ako prvé ma pobavil viac »

žena, nákup cez internet, notebook

Riziko kúpy cez internet je vysoké, zákazníci nedostali ani tovar, ani peniaze

19.09.2018 06:36

Praktiky internetových predajcov niekedy nepoznajú hranice.

trump

Smutné, komentoval Trump zostrelenie ruského lietadla v Sýrii

19.09.2018 06:15

Americký prezident Donald Trump vyjadril znepokojenie v súvislosti so zostrelením ruského vojenského lietadla Il-20 sýrskou protivzdušnou obranou.

Kim Čong-un

Kórejský polostrov bez jadrových zbraní? Kim súhlasil s demontážou zariadení

19.09.2018 06:08

Severná Kórea súhlasila s prijatím konkrétnych krokov smerujúcich k denuklearizácii Kórejského polostrova.

putin

Putin varoval Izrael pred ďalšími útokmi na Sýriu

18.09.2018 23:15

Putin zdôraznil, že izraelským útokom došlo k porušeniu sýrskej suverenity a rusko-izraelských dohôd o vyhýbaní sa stretom vojenských záujmov v Sýrii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 63747x
Priemerná čítanosť článkov: 1821x

Autor blogu

Kategórie