Založ si blog

Talianska mafia ovládla Slovensko!

Môže tvrdiť p. Matovič. Jeho vízie sa naplnili. Predsedom vlády sa stal Peter (Pietro) Pelegrini, príslušník odnože známeho rodu, pôvodom z Talianska.

Darmo hromžil na tlačovkách, štval ľudí cez médiá, iný úspech sa mu nepodarilo dosiahnuť.  Je z jeho strany úbohé, že nevie pochopiť zásady parlamentarizmu a vedenia štátu. Asi by bolo dobré, keby si prečítal ústavu, volebný zákon a niečo okolo toho. Potom by možno prišiel na to, že vláda sa takto nedá zmeniť, teda aspoň jej stranícke zloženie. Na to, aby sa zmenilo, museli by odstúpiť poslanci MOST-u alebo SNS, a potom by možno mohli prísť do úvahy predčasné voľby. No prieskumy mienky opäť ukázali, že najsilnejšou stranou je SMER SD a museli by byť poverení zostavením novej vlády. Rovnako sa potvrdilo, že  mierny nárast podpory verejnosti získava ĽSNS, ktorá sa znovu derie na tretie miesto. No ani SAS nič nezískava, lebo nevie ľuďom ponúknuť nič, čo by ich zaujalo. Len mierne získava, práve tým, že sa výrazne nezapája do protestných akcií a necháva Matoviča, nech si to vyžerie.

No jeho praktiky kopírujúce Goeblesovu stratégiu (pre nezainteresovaných: 100 x opakovaná lož sa stáva pravdou) a demagogickými vyhláseniami a podozreniami, ktoré nie sú nijako dokázané, založené sú vraj na odhaleniach pomerne neznámeho novinára. Takto však porušuje zásadu prezumpcie neviny, odsúdil každého, ktorého sa mu čo len okrajovo podarilo spojiť s „mafiánskymi“ problémami.

No ako hovorí arabské príslovie: Psi štekajú, no karavána ide ďalej!, nepodarilo sa mu dostať sa k moci. Čo je predstava takmer šialená. Veď , ktorá vláda podporovaná 79 poslancami, by dobrovoľne a sama od seba odstúpila.

Palec hore, p. Drucker

16.04.2018

ZA ODVAHU nepodvoliť sa skupinke rebelantov vykrikujúcich na námestiach! ZA ODVAHU priznať si hranice svojich schopností! Napriek tomu, že pri vyhlásení pre TA3 povedal, že nie je politik, jeho viac »

Prečo USA napadli Sýriu?

14.04.2018

Odpoveď je snáď už klasická, za všetko môžu tri veci. "Peneži, peníze a prachy!" Znalci filmovej klasiky si spomenú, kde padli tieto múdre slová. No pravdivé. Najmocnejší trhovník, realitný viac »

Prečo mal Richter už dávno odstúpiť?

05.04.2018

Pre zákon o minimálnej mzde. Nie že by to bol zlý nápad, ale jeho realizácia bola katastrofálna! Nehorázna drzosť tlačiť na súkromných podnikateľov a vnucovať im svoje predstavy o pracovnej viac »

Kórea KĽDR summit termín dohoda

Južná Kórea a KĽDR zriadili horúcu linku

20.04.2018 10:24

Južná Kórea a KĽDR zriadili priamu telefonickú linku, vďaka ktorej sa budú môcť spojiť lídri oboch krajín - prezident Mun Če-in a vodca Kim Čong-un.

Baskicko, ETA

ETA sa verejne kajá, obetiam sa ospravedlnila

20.04.2018 10:16

Separatistická militantná organizácia ETA sa verejne ospravedlnila svojim obetiam a priznala k "škodám", ktoré počas svojich ozbrojených operácií "spôsobila".

bomba, štúrovo, pole, polícia,

V Štúrove našli štyri stokilové ruské bomby, polícia zvažuje evakuáciu

20.04.2018 10:07, aktualizované: 10:50

V súvislosti s nálezom funkčných leteckých bômb zásada krízový štáb a prehodnocuje nutnosť evakuácie niektorých domov blízko nálezu.

počítač, procesor, CPU, mikroprocesor, čip, Intel

USA zákazali predávať súčiastky čínskej ZTE, tá sa chce brániť

20.04.2018 10:07

Podľa ZTE je 7-ročný zákaz USA týkajúci sa predaja súčiastok a softvéru spoločnosti neférový a ohrozuje jej prežitie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 48243x
Priemerná čítanosť článkov: 1556x

Autor blogu

Kategórie