Založ si blog

Talianska mafia ovládla Slovensko!

Môže tvrdiť p. Matovič. Jeho vízie sa naplnili. Predsedom vlády sa stal Peter (Pietro) Pelegrini, príslušník odnože známeho rodu, pôvodom z Talianska.

Darmo hromžil na tlačovkách, štval ľudí cez médiá, iný úspech sa mu nepodarilo dosiahnuť.  Je z jeho strany úbohé, že nevie pochopiť zásady parlamentarizmu a vedenia štátu. Asi by bolo dobré, keby si prečítal ústavu, volebný zákon a niečo okolo toho. Potom by možno prišiel na to, že vláda sa takto nedá zmeniť, teda aspoň jej stranícke zloženie. Na to, aby sa zmenilo, museli by odstúpiť poslanci MOST-u alebo SNS, a potom by možno mohli prísť do úvahy predčasné voľby. No prieskumy mienky opäť ukázali, že najsilnejšou stranou je SMER SD a museli by byť poverení zostavením novej vlády. Rovnako sa potvrdilo, že  mierny nárast podpory verejnosti získava ĽSNS, ktorá sa znovu derie na tretie miesto. No ani SAS nič nezískava, lebo nevie ľuďom ponúknuť nič, čo by ich zaujalo. Len mierne získava, práve tým, že sa výrazne nezapája do protestných akcií a necháva Matoviča, nech si to vyžerie.

No jeho praktiky kopírujúce Goeblesovu stratégiu (pre nezainteresovaných: 100 x opakovaná lož sa stáva pravdou) a demagogickými vyhláseniami a podozreniami, ktoré nie sú nijako dokázané, založené sú vraj na odhaleniach pomerne neznámeho novinára. Takto však porušuje zásadu prezumpcie neviny, odsúdil každého, ktorého sa mu čo len okrajovo podarilo spojiť s „mafiánskymi“ problémami.

No ako hovorí arabské príslovie: Psi štekajú, no karavána ide ďalej!, nepodarilo sa mu dostať sa k moci. Čo je predstava takmer šialená. Veď , ktorá vláda podporovaná 79 poslancami, by dobrovoľne a sama od seba odstúpila.

Čo Vy na to?

27.10.2018

Zachytil som na FB taký príspevok, aj diskusiu okolo. Hádam sa nik nenahnevá, keď ho uvediem: "Stala sa taká situácia. Raz mi pre dverách zazvonila matka s dieťaťom na rukách a požiadala ma viac »

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

putin, pence

Putin a Pence debatovali v Singapure o kontrole zbraní

15.11.2018 20:40

Putin povedal, že pokiaľ sa uskutoční očakávané stretnutie s Trumpom, budú spolu hovoriť aj o Sýrii, Severnej Kórei a Iráne.

praha, babiš, protest

'Andrej do krimu!', 'Nechcem z ČR Rusko!'. Praha žiadala Babišovu demisiu

15.11.2018 20:02, aktualizované: 21:51

Na Václavskom námestí sa zišlo asi 5-tisíc ľudí.

jeleň

Vodiča po zrážke s jelenicou zrazilo pod Soroškou vlastné auto

15.11.2018 19:43

Muža previezli s poraneniami do nemocnice.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 66690x
Priemerná čítanosť článkov: 1853x

Autor blogu

Kategórie