Založ si blog

Stačí iba vypovedať ruských diplomatov?

Ak pripustíme, že informácia, že toho špióna v Británii naozaj otrávili látkou, ktorú vymysleli v Rusku, potom sa natíska otázka, či vyhostenie je dostačujúcou odvetou. Stačí potrestať iba Rusov? Veď sa tak vytvára precedens, že za každú smrť je zodpovedný výrobca zbrane. Potom by Francúzi mali vypovedať diplomatov z Nemecka, lebo pri útoku v krajine bolo použité nemecké auto, alebo aj švajčiarskych zástupcov, lebo nôž, ktorým terorista ohrozoval obyvateľov Nemecka, bol vyrobený vo Švajčiarsku?!

Taká demagógia je nebezpečná, obviňovať je jedno, ale trestať bez dokázania viny je v demokratických krajinám niečo nemysliteľné, aspoň by malo byť. Ale nemusíme chodiť po príklady ďaleko, rovnaká metóda sa používa aj u nás. Vinníci sú označení a verejne odsúdení, hoci sa nič nepotvrdilo a nedokázalo. To ale povedie k anarchii, chceme, aby sa aj u nás začali protesty, končiace krvavými potýčkami.?

Príklad takého zavádzania mám aj v titulku, správne by bolo treba napísať „Stačí vypovedať iba ruských diplomatov?“ Zmenený slovosled výrazne zmenil myšlienku, čo vedie k väčšej dramatickosti.

Čo Vy na to?

27.10.2018

Zachytil som na FB taký príspevok, aj diskusiu okolo. Hádam sa nik nenahnevá, keď ho uvediem: "Stala sa taká situácia. Raz mi pre dverách zazvonila matka s dieťaťom na rukách a požiadala ma viac »

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

putin, pence

Putin a Pence debatovali v Singapure o kontrole zbraní

15.11.2018 20:40

Putin povedal, že pokiaľ sa uskutoční očakávané stretnutie s Trumpom, budú spolu hovoriť aj o Sýrii, Severnej Kórei a Iráne.

praha, babiš, protest

'Andrej do krimu!', 'Nechcem z ČR Rusko!'. Praha žiadala Babišovu demisiu

15.11.2018 20:02, aktualizované: 21:51

Na Václavskom námestí sa zišlo asi 5-tisíc ľudí.

jeleň

Vodiča po zrážke s jelenicou zrazilo pod Soroškou vlastné auto

15.11.2018 19:43

Muža previezli s poraneniami do nemocnice.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 66691x
Priemerná čítanosť článkov: 1853x

Autor blogu

Kategórie