Založ si blog

Prečo USA napadli Sýriu?

Odpoveď je snáď už klasická, za všetko môžu tri veci.

„Peneži, peníze a prachy!“

Znalci filmovej klasiky si spomenú, kde padli tieto múdre slová. No pravdivé. Najmocnejší trhovník, realitný agent Donald T. vie, ako vytrhnúť svoju krajinu z biedy. Ako sľuboval, tak robí. Najprv tlačil na členské štáty NATO, aby dodržali svoje výdavky na (aspoň) dvoch percentách, veď nakupovať zbrane budú u najväčšieho výrobcu v USA, potom rozpúta vojnový konflikt. Lebo zbrane treba aj použiť, aby bolo potrebné dokúpiť náboje, prípadne nové, komu  to prinesie zisk, je jasné.

Dobré je vyvolať konflikt ďaleko od územia jeho krajiny, tak sa tragédia nedotkne USA. Nech ľudia zomierajú, ničia svoje hospodárstvo, hlavne nech ožije ekonomika krajiny, ktorá tak vehementne bráni svoje záujmy kdekoľvek na svete. Veď oni sú dobre chránení oceánmi z oboch strán, na juhu dá postaviť oceľový plot, aby nemohli zaútočiť z Mexika.

Ako zámienku si nájde nepotvrdené chýry o použití toho či onoho. Osvedčená metóda, po porážke Saddáma sa v krajina žiadne chemické zbrane nenašli, no režim odmietajúci sa podrobiť Amerike bol zničený. Prečo neútočia na Saudskú Arábiu? Tá napriek tomu, že je jeden z naj spiatočníckych režimov, plne podporuje USA, teda nie je dôvod, to že tam nie sú dodržiavané ľudské práva, je nesloboda a krajina podporuje svetový terorizmus, je asi celkom bezpredmetné.

Žiaľ, metódu ničenia nepohodlného pomocou neoverených správa sa stáva aj módou u nás. Ale to už zabieham do iného súdku.

Je teraz na hlavách predstaviteľov EU, aby sa zamysleli nad problémom a prestali bezvýhradne podporovať Trumpa v jeho nebezpečnom dobrodružstve, lebo by sa to mohlo zle skončiť pre celú Európu, neverím, že by sme si tu želali vojnu, hoci taká jedna nenápadná (emigrantská) už začala.

4382
112
Posledný 14. 04. 2018, 22:20:30

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

8 % daň z poistenia

09.06.2018

V poslednom čase nás zasiahla masívna kampaň Asociácie slovenských poisťovní, v ktorej tvrdia, že sa štát chystá okrádať svojich občanov o 8% z nemajetkového poistenia. Ako prvé ma pobavil viac »

žena, nákup cez internet, notebook

Riziko kúpy cez internet je vysoké, zákazníci nedostali ani tovar, ani peniaze

19.09.2018 06:36

Praktiky internetových predajcov niekedy nepoznajú hranice.

trump

Smutné, komentoval Trump zostrelenie ruského lietadla v Sýrii

19.09.2018 06:15

Americký prezident Donald Trump vyjadril znepokojenie v súvislosti so zostrelením ruského vojenského lietadla Il-20 sýrskou protivzdušnou obranou.

Kim Čong-un

Kórejský polostrov bez jadrových zbraní? Kim súhlasil s demontážou zariadení

19.09.2018 06:08

Severná Kórea súhlasila s prijatím konkrétnych krokov smerujúcich k denuklearizácii Kórejského polostrova.

putin

Putin varoval Izrael pred ďalšími útokmi na Sýriu

18.09.2018 23:15

Putin zdôraznil, že izraelským útokom došlo k porušeniu sýrskej suverenity a rusko-izraelských dohôd o vyhýbaní sa stretom vojenských záujmov v Sýrii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 63746x
Priemerná čítanosť článkov: 1821x

Autor blogu

Kategórie