Založ si blog

Prečo USA napadli Sýriu?

Odpoveď je snáď už klasická, za všetko môžu tri veci.

„Peneži, peníze a prachy!“

Znalci filmovej klasiky si spomenú, kde padli tieto múdre slová. No pravdivé. Najmocnejší trhovník, realitný agent Donald T. vie, ako vytrhnúť svoju krajinu z biedy. Ako sľuboval, tak robí. Najprv tlačil na členské štáty NATO, aby dodržali svoje výdavky na (aspoň) dvoch percentách, veď nakupovať zbrane budú u najväčšieho výrobcu v USA, potom rozpúta vojnový konflikt. Lebo zbrane treba aj použiť, aby bolo potrebné dokúpiť náboje, prípadne nové, komu  to prinesie zisk, je jasné.

Dobré je vyvolať konflikt ďaleko od územia jeho krajiny, tak sa tragédia nedotkne USA. Nech ľudia zomierajú, ničia svoje hospodárstvo, hlavne nech ožije ekonomika krajiny, ktorá tak vehementne bráni svoje záujmy kdekoľvek na svete. Veď oni sú dobre chránení oceánmi z oboch strán, na juhu dá postaviť oceľový plot, aby nemohli zaútočiť z Mexika.

Ako zámienku si nájde nepotvrdené chýry o použití toho či onoho. Osvedčená metóda, po porážke Saddáma sa v krajina žiadne chemické zbrane nenašli, no režim odmietajúci sa podrobiť Amerike bol zničený. Prečo neútočia na Saudskú Arábiu? Tá napriek tomu, že je jeden z naj spiatočníckych režimov, plne podporuje USA, teda nie je dôvod, to že tam nie sú dodržiavané ľudské práva, je nesloboda a krajina podporuje svetový terorizmus, je asi celkom bezpredmetné.

Žiaľ, metódu ničenia nepohodlného pomocou neoverených správa sa stáva aj módou u nás. Ale to už zabieham do iného súdku.

Je teraz na hlavách predstaviteľov EU, aby sa zamysleli nad problémom a prestali bezvýhradne podporovať Trumpa v jeho nebezpečnom dobrodružstve, lebo by sa to mohlo zle skončiť pre celú Európu, neverím, že by sme si tu želali vojnu, hoci taká jedna nenápadná (emigrantská) už začala.

4382
112
Posledný 14. 04. 2018, 22:20:30

Palec hore, p. Drucker

16.04.2018

ZA ODVAHU nepodvoliť sa skupinke rebelantov vykrikujúcich na námestiach! ZA ODVAHU priznať si hranice svojich schopností! Napriek tomu, že pri vyhlásení pre TA3 povedal, že nie je politik, jeho viac »

Prečo mal Richter už dávno odstúpiť?

05.04.2018

Pre zákon o minimálnej mzde. Nie že by to bol zlý nápad, ale jeho realizácia bola katastrofálna! Nehorázna drzosť tlačiť na súkromných podnikateľov a vnucovať im svoje predstavy o pracovnej viac »

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA?

29.03.2018

Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme sami. Bojujeme za jadro EU. No k čomu to vedie? Počul som dobrý vtip. D. Trump v EU parlamente: „Keď viac »

Kórea KĽDR summit termín dohoda

Južná Kórea a KĽDR zriadili horúcu linku

20.04.2018 10:24

Južná Kórea a KĽDR zriadili priamu telefonickú linku, vďaka ktorej sa budú môcť spojiť lídri oboch krajín - prezident Mun Če-in a vodca Kim Čong-un.

Baskicko, ETA

ETA sa verejne kajá, obetiam sa ospravedlnila

20.04.2018 10:16

Separatistická militantná organizácia ETA sa verejne ospravedlnila svojim obetiam a priznala k "škodám", ktoré počas svojich ozbrojených operácií "spôsobila".

bomba, štúrovo, pole, polícia,

V Štúrove našli štyri stokilové ruské bomby, polícia zvažuje evakuáciu

20.04.2018 10:07, aktualizované: 10:50

V súvislosti s nálezom funkčných leteckých bômb zásada krízový štáb a prehodnocuje nutnosť evakuácie niektorých domov blízko nálezu.

počítač, procesor, CPU, mikroprocesor, čip, Intel

USA zákazali predávať súčiastky čínskej ZTE, tá sa chce brániť

20.04.2018 10:07

Podľa ZTE je 7-ročný zákaz USA týkajúci sa predaja súčiastok a softvéru spoločnosti neférový a ohrozuje jej prežitie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 48245x
Priemerná čítanosť článkov: 1556x

Autor blogu

Kategórie