Malosť veľkých

25. júna 2017, kdsj1228, Nezaradené

To, čo predviedli včera funkcionári a reprezentanti dvoch silných federácií na MS U21 v Poľsku, by nemalo zostať bez odozvy.

Pred ich vzájomným zápasom teoretici počítali možnosti, za ktorých by postupovali do semifinále tohto turnaja aké družstvá. Postup oboch by nastal za predpokladu, že Česi nezískajú plný počet bodov a Taliani porazia Nemcov 1:0. A čuduj sa svete, ako to dopadlo. V prvom polčase sme ešte videli pomerne zaujímavý a rušný zápas so snahou o strelenie gólu. To sa po chybe nemeckej obrany nakoniec aj podarilo, no akonáhle sa na ihrisko dostala správa o prehrávajúcich Čechoch, snaha hráčov sa z ihriska začala pomaly ale iste vytrácať. Do očí bijúce to bolo v druhom polčase, to už snahu o ohrozenie súperovej brány nemal nik, možno rozhodcovia. „Krakovská“ zmluva sa naplnila a futbal so svojim hlavným heslom FAIR PLAY dostal poriadnu facku. Komentátori to zdôvodnili komerčnými záujmami, teda aj oni mali názor, že v športe ide iba a hlavne o peniaze. Úmysel hráčov sa nedá (hoci bol do očí bijúci) dokázať a náš zväz je príliš malý, aby mohol niečo podniknúť. Tak necháme  kriviť charaktery mladých hráčov, odoberáme niekomu chuť do športovania, UEFA ukázala celému svetu, že ním hýbu peniaze a na nejaké heslá sa nik nebude pozerať.