Založ si blog

Padne vláda a čo ďalej?

Opozícia zneužitím vraždy v podstate neznámeho a bezvýznamného novinára sa dostala takmer k svojmu cieľu.

Hrozia predčasné voľby.

No čo sa bude diať po nich si nik asi neuvedomuje. Za momentálneho stavu by napriek nesmiernej snahe zúrivého Matoviča a jemu podobných dychtiacich po moci vládu postaviť nepodarilo. Ak by som sa chcel zahrať na jasnovidca, doprial by som pomerne dobré volebné výsledky pre SAS a OĽANO, teda každému takých 15 percent. (Čomu však celkom neverím, lebo za Matovičom sú prakticky iba zúfalci a Sulík už jednu vládu zradil), by ostatné strany mohli získať tak po 7-8 percent. Na zhodných 15 by sa mohli dostať aj SMER A ĽSNS (pesimistický odhad). Do parlamentu by sa tak mohlo dostať nejakých 9 strán. A na zloženie vlády bude treba polovica hlasov. Teda duo Sulík-Matovič potrebujú k spolupráci ešte nejaké tri štyri strany. Podľa prieskumu z februára by to pre momentálnu opozíciu vyzeralo ešte horšie.

Viete si teda predstaviť ten zlepenec, ktorý by hrozil, aby mohla vzniknúť akákoľvek vláda? Ako dlho by vydržala a čo by vlastne mohla ponúknuť štátu. Čítal som zopár názorov, ktoré súhlasili s tým, že nech si zo opozícia skúsi, veď sa čoskoro popáli. No nie je to drahý experiment pre republiku? Béla Bugár sa podvolil tlaku RR a hrozí vystúpením. Nie je to však z ich strany iba snaha o vynútenie si nejakých nových korýt a získanie v rekonštruovanej vláde ďalšie dôležité posty, na ktoré by podľa volebných výsledkov nemali nárok?

Čas ukáže, ale budúcnosť sa mi nejaví ružovo, čakajú nás krušné časy.

Jediné, čo by mohlo definitívne vyriešiť problémy, je nový volebný zákon, ktorý by posunul poslancov k priamej zodpovednosti voličom, potom by si nemohli robiť, čo sa im zapáči, bez toho, aby sa obávali, či  vo funkcii predčasne neskončia.

Čo Vy na to?

27.10.2018

Zachytil som na FB taký príspevok, aj diskusiu okolo. Hádam sa nik nenahnevá, keď ho uvediem: "Stala sa taká situácia. Raz mi pre dverách zazvonila matka s dieťaťom na rukách a požiadala ma viac »

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

protest, budapešť

Tisíce protestujúcich proti novele zákonníka práce pochodujú Budapešťou, zablokovali dva mosty

13.12.2018 20:22

odľa internetového vydania ľavicového denníka Népszava demonštranti obsadili Margitin most a potom aj Reťazový most.

peniaze, kalkulačka, euro

Talianske škrty Bruselu nestačia, chce ďalšie opatrenia

13.12.2018 20:22

Taliansko navrhlo, že zníži plán rozpočtového deficitu na budúci rok na 2,04 % hrubého domáceho produktu z pôvodne navrhovaných 2,4 % HDP.

sahara, migranti,

Tento rok bolo podľa OSN z domovov na západe Nigeru vyhnaných 52-tisíc ľudí

13.12.2018 18:21

Niger, ktorý má zhruba 22 miliónov obyvateľov, patrí medzi najchudobnejšie štáty sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 67562x
Priemerná čítanosť článkov: 1877x

Autor blogu

Kategórie