Založ si blog

Prečo mal Richter už dávno odstúpiť?

Pre zákon o minimálnej mzde.

Nie že by to bol zlý nápad, ale jeho realizácia bola katastrofálna! Nehorázna drzosť tlačiť na súkromných podnikateľov a vnucovať im svoje predstavy o pracovnej dobe, platoch a príplatkoch a popri tom všetky tieto svoje geniálne nápady nezapracovať do svojho priameho pôsobenia? Štát a jeho zamestnanci zostali bokom! Poukazoval som na to už dávnejšie, že platové tabuľky je potrebné prerobiť podľa toho minima, ale nestalo sa. Desiatky platových zaradení a tisíce ľudí pracujúcich v štátnom a verejnom záujme dostávajú stále menej ako minimálnu mzdu.

Už len predstava štátneho dirigizmu v súkromnom sektore zaváňa totalitne, ale neurobiť zmeny v rozsahu pôsobenia rezortov priamo riadených štátom a vládou? To je do neba volajúca drzosť. Preto sa už tento človek mal pakovať zo svojho miesta, veď čo je nejaký riaditeľ centra proti všetkým upratovačkám, kuchárkam, školníkom, údržbárom škôl, školských zariadení a štátnych úradov!

Za túto chybu mal už dávno niesť politickú i osobnú zodpovednosť a zmiznúť do prepadliska dejín. Zakývame mu niekedy na cestu?

Palec hore, p. Drucker

16.04.2018

ZA ODVAHU nepodvoliť sa skupinke rebelantov vykrikujúcich na námestiach! ZA ODVAHU priznať si hranice svojich schopností! Napriek tomu, že pri vyhlásení pre TA3 povedal, že nie je politik, jeho viac »

Prečo USA napadli Sýriu?

14.04.2018

Odpoveď je snáď už klasická, za všetko môžu tri veci. "Peneži, peníze a prachy!" Znalci filmovej klasiky si spomenú, kde padli tieto múdre slová. No pravdivé. Najmocnejší trhovník, realitný viac »

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA?

29.03.2018

Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme sami. Bojujeme za jadro EU. No k čomu to vedie? Počul som dobrý vtip. D. Trump v EU parlamente: „Keď viac »

Kórea KĽDR summit termín dohoda

Južná Kórea a KĽDR zriadili horúcu linku

20.04.2018 10:24

Južná Kórea a KĽDR zriadili priamu telefonickú linku, vďaka ktorej sa budú môcť spojiť lídri oboch krajín - prezident Mun Če-in a vodca Kim Čong-un.

Baskicko, ETA

ETA sa verejne kajá, obetiam sa ospravedlnila

20.04.2018 10:16

Separatistická militantná organizácia ETA sa verejne ospravedlnila svojim obetiam a priznala k "škodám", ktoré počas svojich ozbrojených operácií "spôsobila".

bomba, štúrovo, pole, polícia,

V Štúrove našli štyri stokilové ruské bomby, polícia zvažuje evakuáciu

20.04.2018 10:07, aktualizované: 10:50

V súvislosti s nálezom funkčných leteckých bômb zásada krízový štáb a prehodnocuje nutnosť evakuácie niektorých domov blízko nálezu.

počítač, procesor, CPU, mikroprocesor, čip, Intel

USA zákazali predávať súčiastky čínskej ZTE, tá sa chce brániť

20.04.2018 10:07

Podľa ZTE je 7-ročný zákaz USA týkajúci sa predaja súčiastok a softvéru spoločnosti neférový a ohrozuje jej prežitie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 48244x
Priemerná čítanosť článkov: 1556x

Autor blogu

Kategórie