Založ si blog

Prečo mal Richter už dávno odstúpiť?

Pre zákon o minimálnej mzde.

Nie že by to bol zlý nápad, ale jeho realizácia bola katastrofálna! Nehorázna drzosť tlačiť na súkromných podnikateľov a vnucovať im svoje predstavy o pracovnej dobe, platoch a príplatkoch a popri tom všetky tieto svoje geniálne nápady nezapracovať do svojho priameho pôsobenia? Štát a jeho zamestnanci zostali bokom! Poukazoval som na to už dávnejšie, že platové tabuľky je potrebné prerobiť podľa toho minima, ale nestalo sa. Desiatky platových zaradení a tisíce ľudí pracujúcich v štátnom a verejnom záujme dostávajú stále menej ako minimálnu mzdu.

Už len predstava štátneho dirigizmu v súkromnom sektore zaváňa totalitne, ale neurobiť zmeny v rozsahu pôsobenia rezortov priamo riadených štátom a vládou? To je do neba volajúca drzosť. Preto sa už tento človek mal pakovať zo svojho miesta, veď čo je nejaký riaditeľ centra proti všetkým upratovačkám, kuchárkam, školníkom, údržbárom škôl, školských zariadení a štátnych úradov!

Za túto chybu mal už dávno niesť politickú i osobnú zodpovednosť a zmiznúť do prepadliska dejín. Zakývame mu niekedy na cestu?

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

8 % daň z poistenia

09.06.2018

V poslednom čase nás zasiahla masívna kampaň Asociácie slovenských poisťovní, v ktorej tvrdia, že sa štát chystá okrádať svojich občanov o 8% z nemajetkového poistenia. Ako prvé ma pobavil viac »

žena, nákup cez internet, notebook

Riziko kúpy cez internet je vysoké, zákazníci nedostali ani tovar, ani peniaze

19.09.2018 06:36

Praktiky internetových predajcov niekedy nepoznajú hranice.

trump

Smutné, komentoval Trump zostrelenie ruského lietadla v Sýrii

19.09.2018 06:15

Americký prezident Donald Trump vyjadril znepokojenie v súvislosti so zostrelením ruského vojenského lietadla Il-20 sýrskou protivzdušnou obranou.

Kim Čong-un

Kórejský polostrov bez jadrových zbraní? Kim súhlasil s demontážou zariadení

19.09.2018 06:08, aktualizované: 07:20

Severná Kórea súhlasila s prijatím konkrétnych krokov smerujúcich k denuklearizácii Kórejského polostrova.

putin

Putin varoval Izrael pred ďalšími útokmi na Sýriu

18.09.2018 23:15

Putin zdôraznil, že izraelským útokom došlo k porušeniu sýrskej suverenity a rusko-izraelských dohôd o vyhýbaní sa stretom vojenských záujmov v Sýrii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 63750x
Priemerná čítanosť článkov: 1821x

Autor blogu

Kategórie