Založ si blog

Prečo mal Richter už dávno odstúpiť?

Pre zákon o minimálnej mzde.

Nie že by to bol zlý nápad, ale jeho realizácia bola katastrofálna! Nehorázna drzosť tlačiť na súkromných podnikateľov a vnucovať im svoje predstavy o pracovnej dobe, platoch a príplatkoch a popri tom všetky tieto svoje geniálne nápady nezapracovať do svojho priameho pôsobenia? Štát a jeho zamestnanci zostali bokom! Poukazoval som na to už dávnejšie, že platové tabuľky je potrebné prerobiť podľa toho minima, ale nestalo sa. Desiatky platových zaradení a tisíce ľudí pracujúcich v štátnom a verejnom záujme dostávajú stále menej ako minimálnu mzdu.

Už len predstava štátneho dirigizmu v súkromnom sektore zaváňa totalitne, ale neurobiť zmeny v rozsahu pôsobenia rezortov priamo riadených štátom a vládou? To je do neba volajúca drzosť. Preto sa už tento človek mal pakovať zo svojho miesta, veď čo je nejaký riaditeľ centra proti všetkým upratovačkám, kuchárkam, školníkom, údržbárom škôl, školských zariadení a štátnych úradov!

Za túto chybu mal už dávno niesť politickú i osobnú zodpovednosť a zmiznúť do prepadliska dejín. Zakývame mu niekedy na cestu?

Čo Vy na to?

27.10.2018

Zachytil som na FB taký príspevok, aj diskusiu okolo. Hádam sa nik nenahnevá, keď ho uvediem: "Stala sa taká situácia. Raz mi pre dverách zazvonila matka s dieťaťom na rukách a požiadala ma viac »

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

sofia, migranti,

Migračný pakt OSN neratifikuje ani Estónsko

15.11.2018 22:34

Pakt by mali vlády oficiálne prijať na konferencii v marockom Marrákeši v decembri.

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

putin, pence

Putin a Pence debatovali v Singapure o kontrole zbraní

15.11.2018 20:40

Putin povedal, že pokiaľ sa uskutoční očakávané stretnutie s Trumpom, budú spolu hovoriť aj o Sýrii, Severnej Kórei a Iráne.

praha, babiš, protest

'Andrej do krimu!', 'Nechcem z ČR Rusko!'. Praha žiadala Babišovu demisiu

15.11.2018 20:02, aktualizované: 21:51

Na Václavskom námestí sa zišlo asi 5-tisíc ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 66692x
Priemerná čítanosť článkov: 1853x

Autor blogu

Kategórie