Založ si blog

8 % daň z poistenia

V poslednom čase nás zasiahla masívna kampaň Asociácie slovenských poisťovní, v ktorej tvrdia, že sa štát chystá okrádať svojich občanov o 8% z nemajetkového poistenia.

Ako prvé ma pobavil ten názov, že slovenská. Veď taká už hádam ani neexistuje, ani poisťovňa, ani iné organizácie nesúce tento čestný titul, nie sú slovenské. Snáď iba NBS je v našich rukách, inak sú to dcéry či vnučky zahraničných korporácií, ktoré svoj zisk vyvážajú za hranice, aby ich nemuseli u nás zdaniť.

Potom to okrádanie občanov. Štát zdaňuje poisťovne, ktoré majú nekresťanské zisky, našiel som si len dve. Slovenská mala zisk 12,95 milióna a AXA 15 miliónov. A všetci veľmi dobre vieme, že tieto spolky sa nesmierne snažia pri vyberaní poplatkov, no akonáhle má prísť na vyplácanie škodových udalostí, sú majstri vo vyhýbaní sa. Len aby tie svoje zisky zvyšovali. Teraz z toho majú odviesť osem percent. Naivný človek by sa domnieval, že predsa majú z čoho. Ale tu sa ukázala skrytá tvár kampane. Nie štát zvyšuje cenu poistenia, ale oni sami!Prenesú náklady na odvod na svojich klientov! Tí nech držia huby a platia. Len aby sa nám nič nezobralo.! Ale na zaplatenie spotov a ich odvysielanie v mnohých televíziách peniaze sú. Oplatí sa investovať. Tak sa odvráti pozornosť od nich, vyvolá sa nespokojnosť občana a znovu vnesie napätie do spoločnosti.

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

Keď je koze dobre, ide na ľad tancovať

25.05.2018

Tak hovorila moja stará mama, keď sa stretla s niekým, kto sa nemiestne prejavoval na verejnosti svojimi prešľapmi a blbosťou. To platí aj dnes. Hlavne v našich komerčných médiách. Celkom chápem viac »

žena, nákup cez internet, notebook

Riziko kúpy cez internet je vysoké, zákazníci nedostali ani tovar, ani peniaze

19.09.2018 06:36

Praktiky internetových predajcov niekedy nepoznajú hranice.

trump

Smutné, komentoval Trump zostrelenie ruského lietadla v Sýrii

19.09.2018 06:15

Americký prezident Donald Trump vyjadril znepokojenie v súvislosti so zostrelením ruského vojenského lietadla Il-20 sýrskou protivzdušnou obranou.

Kim Čong-un

Kórejský polostrov bez jadrových zbraní? Kim súhlasil s demontážou zariadení

19.09.2018 06:08

Severná Kórea súhlasila s prijatím konkrétnych krokov smerujúcich k denuklearizácii Kórejského polostrova.

putin

Putin varoval Izrael pred ďalšími útokmi na Sýriu

18.09.2018 23:15

Putin zdôraznil, že izraelským útokom došlo k porušeniu sýrskej suverenity a rusko-izraelských dohôd o vyhýbaní sa stretom vojenských záujmov v Sýrii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 63736x
Priemerná čítanosť článkov: 1821x

Autor blogu

Kategórie