Založ si blog

8 % daň z poistenia

V poslednom čase nás zasiahla masívna kampaň Asociácie slovenských poisťovní, v ktorej tvrdia, že sa štát chystá okrádať svojich občanov o 8% z nemajetkového poistenia.

Ako prvé ma pobavil ten názov, že slovenská. Veď taká už hádam ani neexistuje, ani poisťovňa, ani iné organizácie nesúce tento čestný titul, nie sú slovenské. Snáď iba NBS je v našich rukách, inak sú to dcéry či vnučky zahraničných korporácií, ktoré svoj zisk vyvážajú za hranice, aby ich nemuseli u nás zdaniť.

Potom to okrádanie občanov. Štát zdaňuje poisťovne, ktoré majú nekresťanské zisky, našiel som si len dve. Slovenská mala zisk 12,95 milióna a AXA 15 miliónov. A všetci veľmi dobre vieme, že tieto spolky sa nesmierne snažia pri vyberaní poplatkov, no akonáhle má prísť na vyplácanie škodových udalostí, sú majstri vo vyhýbaní sa. Len aby tie svoje zisky zvyšovali. Teraz z toho majú odviesť osem percent. Naivný človek by sa domnieval, že predsa majú z čoho. Ale tu sa ukázala skrytá tvár kampane. Nie štát zvyšuje cenu poistenia, ale oni sami!Prenesú náklady na odvod na svojich klientov! Tí nech držia huby a platia. Len aby sa nám nič nezobralo.! Ale na zaplatenie spotov a ich odvysielanie v mnohých televíziách peniaze sú. Oplatí sa investovať. Tak sa odvráti pozornosť od nich, vyvolá sa nespokojnosť občana a znovu vnesie napätie do spoločnosti.

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

Keď je koze dobre, ide na ľad tancovať

25.05.2018

Tak hovorila moja stará mama, keď sa stretla s niekým, kto sa nemiestne prejavoval na verejnosti svojimi prešľapmi a blbosťou. To platí aj dnes. Hlavne v našich komerčných médiách. Celkom chápem viac »

MH17, zostrelenie, lietadlo, trosky, vyšetrovanie

EÚ vyzvala Rusko, aby prijalo zodpovednosť za zostrelenie lietadla MH17

17.07.2018 22:45

Mogheriniová pripomenula závery holandských vyšetrovateľov, že Rusko nesie priamu zodpovednosť za tragédiu zo 17. júla 2014, ktorú neprežil nikto z takmer 300 ľudí na palube lietadla.

Kim čong-un

Kim Čong-un chystá na august rozsiahlu amnestiu

17.07.2018 22:33

V severokórejských väzniciach sa nachádza približne 200 000 osôb vrátane žien a detí, ktoré sa dostali za mreže prevažne z politických dôvodov.

mayová

Mayová tesne zvíťazila v kľúčovom hlasovaní o stratégii brexitu

17.07.2018 21:34

Za dodatok hlasovalo 12 rebelov z radov konzervatívcov, návrh však napokon neprešiel vďaka štyrom hlasom opozičných labouristov.

irán, usa, trump

Irán zažaloval USA pre odstúpenie od jadrovej dohody

17.07.2018 21:06

Teherán nemá v súvislosti so žalobou veľké očakávania a týmto spôsobom chce upozorniť na nelegálnosť amerického postupu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 61021x
Priemerná čítanosť článkov: 1743x

Autor blogu

Kategórie