Založ si blog

8 % daň z poistenia

V poslednom čase nás zasiahla masívna kampaň Asociácie slovenských poisťovní, v ktorej tvrdia, že sa štát chystá okrádať svojich občanov o 8% z nemajetkového poistenia.

Ako prvé ma pobavil ten názov, že slovenská. Veď taká už hádam ani neexistuje, ani poisťovňa, ani iné organizácie nesúce tento čestný titul, nie sú slovenské. Snáď iba NBS je v našich rukách, inak sú to dcéry či vnučky zahraničných korporácií, ktoré svoj zisk vyvážajú za hranice, aby ich nemuseli u nás zdaniť.

Potom to okrádanie občanov. Štát zdaňuje poisťovne, ktoré majú nekresťanské zisky, našiel som si len dve. Slovenská mala zisk 12,95 milióna a AXA 15 miliónov. A všetci veľmi dobre vieme, že tieto spolky sa nesmierne snažia pri vyberaní poplatkov, no akonáhle má prísť na vyplácanie škodových udalostí, sú majstri vo vyhýbaní sa. Len aby tie svoje zisky zvyšovali. Teraz z toho majú odviesť osem percent. Naivný človek by sa domnieval, že predsa majú z čoho. Ale tu sa ukázala skrytá tvár kampane. Nie štát zvyšuje cenu poistenia, ale oni sami!Prenesú náklady na odvod na svojich klientov! Tí nech držia huby a platia. Len aby sa nám nič nezobralo.! Ale na zaplatenie spotov a ich odvysielanie v mnohých televíziách peniaze sú. Oplatí sa investovať. Tak sa odvráti pozornosť od nich, vyvolá sa nespokojnosť občana a znovu vnesie napätie do spoločnosti.

Čo Vy na to?

27.10.2018

Zachytil som na FB taký príspevok, aj diskusiu okolo. Hádam sa nik nenahnevá, keď ho uvediem: "Stala sa taká situácia. Raz mi pre dverách zazvonila matka s dieťaťom na rukách a požiadala ma viac »

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

putin, pence

Putin a Pence debatovali v Singapure o kontrole zbraní

15.11.2018 20:40

Putin povedal, že pokiaľ sa uskutoční očakávané stretnutie s Trumpom, budú spolu hovoriť aj o Sýrii, Severnej Kórei a Iráne.

praha, babiš, protest

'Andrej do krimu!', 'Nechcem z ČR Rusko!'. Praha žiada Babišovu demisiu

15.11.2018 20:02

Na Václavskom námestí sa zišli tisíce ľudí.

jeleň

Vodiča po zrážke s jelenicou zrazilo pod Soroškou vlastné auto

15.11.2018 19:43

Muža previezli s poraneniami do nemocnice.

ludia, zamestnanie, práca

Slovensko sa bude uchádzať o sídlo Európskeho úradu práce

15.11.2018 18:07

Ak vznikne Európsky úrad práce, Slovensko sa bude uchádzať o sídlo tohto úradu v Bratislave.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 66683x
Priemerná čítanosť článkov: 1852x

Autor blogu

Kategórie