Založ si blog

Keď je koze dobre, ide na ľad tancovať

Tak hovorila moja stará mama, keď sa stretla s niekým, kto sa nemiestne prejavoval na verejnosti svojimi prešľapmi a blbosťou. To platí aj dnes. Hlavne v našich komerčných médiách. Celkom chápem pána Borbélyho, ktorý si zo svojej pseudovzdelanosti a špeciálnej odbornosti urobil dobrú zárobkovú činnosť. No keď komentuje športový prenos, musím si preladiť inú stanicu, lebo sa to nedá jednoducho počúvať. No uplatnil sa aj v reklame, čo dobre vynáša.

Možno by sa dala pochopiť aj úspešnosť televíznych seriálov ako Horná Dolná, Kredenc, Susedia, Susedské prípady, Rodinné príbehy. Tu sa presadzujú za hviezdy postavy veľmi jednoduchého myslenia, dal by sa povedať až primitívi. Prečo tie relácie majú sledovanosť?  Lebo divák im podobný rád vidí, že nie je sám taký sprostý, ba dokonca sa môže považovať za lepšieho. Tie stanice sú jednoducho iba prostriedky na zárobok. V poslednej dobe vysielajú nekonečné reprízy programov, ktoré sú popretkávané prestávkami na reklamu. Načo iné majú Markíza a JOJ svojich satelitov, keď tam nič poriadne divák nevidí?! Dookola sa opakujúce diely Policajtov v akcii, Susedských prípadov, Súdnych siení, už  z toho bolí hlava. Ale v dvadsať minútovej relácii je ďalších dvadsať reklamy. Tá prináša peniaze.

Jediná televízia, kde sa ukazujú, ba dokonca odmeňujú naozaj inteligentní a vzdelaní ľudia, je RTVS so svojim DUELOM. No v poslednej dobe sa aj v tejto organizácii začína presadzovať TIPOS, ktorý podporuje formáty pre debilov. Do tejto roviny skĺzava aj Slovensko s Tiposom. Pôvodne vedomostná relácia sa vďaka vytrvalým takmer hviezdam pani Marte, pánom Štefanovi, Mariánovi a hlavne Jozefovi, prepadajú na dno mora kvality. Neviem, ako sa tí súťažiaci dostávajú každý týždeň medzi vylosovaných, no boli ozdobou aj predchádzajúcej relácie s tajničkami  TV šanca. Teraz sa už na nich baví aj moderátorka p. Malachovská, ktorá musí trpieť ich medzerami vo vedomostiach. Medzery vo vzdelaní tých súťažiacich sú obrovské a až zahanbujúce, no oni sa tam dostávajú vytrvalo a možno z nich budú aj „celebrity“. Štefan a Martou sa pokúsili presadiť aj v 5 proti 5, našťastie vypadli.

Ešte že máme jedného baviča p. Kisku, ktorý tiež dokáže vypotiť zlaté perličky, posledne ma pobavila sťažnosť na neschopnosť vlády, lebo niektorí občania čakajú na vyriešenie svojich reštitučných nárokov viac ako 40 rokov. Teda od roku 1978. Hahaha.

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

8 % daň z poistenia

09.06.2018

V poslednom čase nás zasiahla masívna kampaň Asociácie slovenských poisťovní, v ktorej tvrdia, že sa štát chystá okrádať svojich občanov o 8% z nemajetkového poistenia. Ako prvé ma pobavil viac »

MH17, zostrelenie, lietadlo, trosky, vyšetrovanie

EÚ vyzvala Rusko, aby prijalo zodpovednosť za zostrelenie lietadla MH17

17.07.2018 22:45

Mogheriniová pripomenula závery holandských vyšetrovateľov, že Rusko nesie priamu zodpovednosť za tragédiu zo 17. júla 2014, ktorú neprežil nikto z takmer 300 ľudí na palube lietadla.

Kim čong-un

Kim Čong-un chystá na august rozsiahlu amnestiu

17.07.2018 22:33

V severokórejských väzniciach sa nachádza približne 200 000 osôb vrátane žien a detí, ktoré sa dostali za mreže prevažne z politických dôvodov.

mayová

Mayová tesne zvíťazila v kľúčovom hlasovaní o stratégii brexitu

17.07.2018 21:34

Za dodatok hlasovalo 12 rebelov z radov konzervatívcov, návrh však napokon neprešiel vďaka štyrom hlasom opozičných labouristov.

irán, usa, trump

Irán zažaloval USA pre odstúpenie od jadrovej dohody

17.07.2018 21:06

Teherán nemá v súvislosti so žalobou veľké očakávania a týmto spôsobom chce upozorniť na nelegálnosť amerického postupu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 61020x
Priemerná čítanosť článkov: 1743x

Autor blogu

Kategórie