Založ si blog

Keď je koze dobre, ide na ľad tancovať

Tak hovorila moja stará mama, keď sa stretla s niekým, kto sa nemiestne prejavoval na verejnosti svojimi prešľapmi a blbosťou. To platí aj dnes. Hlavne v našich komerčných médiách. Celkom chápem pána Borbélyho, ktorý si zo svojej pseudovzdelanosti a špeciálnej odbornosti urobil dobrú zárobkovú činnosť. No keď komentuje športový prenos, musím si preladiť inú stanicu, lebo sa to nedá jednoducho počúvať. No uplatnil sa aj v reklame, čo dobre vynáša.

Možno by sa dala pochopiť aj úspešnosť televíznych seriálov ako Horná Dolná, Kredenc, Susedia, Susedské prípady, Rodinné príbehy. Tu sa presadzujú za hviezdy postavy veľmi jednoduchého myslenia, dal by sa povedať až primitívi. Prečo tie relácie majú sledovanosť?  Lebo divák im podobný rád vidí, že nie je sám taký sprostý, ba dokonca sa môže považovať za lepšieho. Tie stanice sú jednoducho iba prostriedky na zárobok. V poslednej dobe vysielajú nekonečné reprízy programov, ktoré sú popretkávané prestávkami na reklamu. Načo iné majú Markíza a JOJ svojich satelitov, keď tam nič poriadne divák nevidí?! Dookola sa opakujúce diely Policajtov v akcii, Susedských prípadov, Súdnych siení, už  z toho bolí hlava. Ale v dvadsať minútovej relácii je ďalších dvadsať reklamy. Tá prináša peniaze.

Jediná televízia, kde sa ukazujú, ba dokonca odmeňujú naozaj inteligentní a vzdelaní ľudia, je RTVS so svojim DUELOM. No v poslednej dobe sa aj v tejto organizácii začína presadzovať TIPOS, ktorý podporuje formáty pre debilov. Do tejto roviny skĺzava aj Slovensko s Tiposom. Pôvodne vedomostná relácia sa vďaka vytrvalým takmer hviezdam pani Marte, pánom Štefanovi, Mariánovi a hlavne Jozefovi, prepadajú na dno mora kvality. Neviem, ako sa tí súťažiaci dostávajú každý týždeň medzi vylosovaných, no boli ozdobou aj predchádzajúcej relácie s tajničkami  TV šanca. Teraz sa už na nich baví aj moderátorka p. Malachovská, ktorá musí trpieť ich medzerami vo vedomostiach. Medzery vo vzdelaní tých súťažiacich sú obrovské a až zahanbujúce, no oni sa tam dostávajú vytrvalo a možno z nich budú aj „celebrity“. Štefan a Martou sa pokúsili presadiť aj v 5 proti 5, našťastie vypadli.

Ešte že máme jedného baviča p. Kisku, ktorý tiež dokáže vypotiť zlaté perličky, posledne ma pobavila sťažnosť na neschopnosť vlády, lebo niektorí občania čakajú na vyriešenie svojich reštitučných nárokov viac ako 40 rokov. Teda od roku 1978. Hahaha.

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

Kiskova nehoráznosť

17.06.2018

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár. Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov viac »

8 % daň z poistenia

09.06.2018

V poslednom čase nás zasiahla masívna kampaň Asociácie slovenských poisťovní, v ktorej tvrdia, že sa štát chystá okrádať svojich občanov o 8% z nemajetkového poistenia. Ako prvé ma pobavil viac »

žena, nákup cez internet, notebook

Riziko kúpy cez internet je vysoké, zákazníci nedostali ani tovar, ani peniaze

19.09.2018 06:36

Praktiky internetových predajcov niekedy nepoznajú hranice.

trump

Smutné, komentoval Trump zostrelenie ruského lietadla v Sýrii

19.09.2018 06:15

Americký prezident Donald Trump vyjadril znepokojenie v súvislosti so zostrelením ruského vojenského lietadla Il-20 sýrskou protivzdušnou obranou.

Kim Čong-un

Kórejský polostrov bez jadrových zbraní? Kim súhlasil s demontážou zariadení

19.09.2018 06:08

Severná Kórea súhlasila s prijatím konkrétnych krokov smerujúcich k denuklearizácii Kórejského polostrova.

putin

Putin varoval Izrael pred ďalšími útokmi na Sýriu

18.09.2018 23:15

Putin zdôraznil, že izraelským útokom došlo k porušeniu sýrskej suverenity a rusko-izraelských dohôd o vyhýbaní sa stretom vojenských záujmov v Sýrii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 63743x
Priemerná čítanosť článkov: 1821x

Autor blogu

Kategórie