Založ si blog

Kiskova nehoráznosť

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár.

Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov odpútavať pozornosť od ostatných problémov, sa ma hlboko dotkla. Je pravda, že sú aj iné problémy, ako napríklad prezidentove nevyjasnené finančné záležitosti, školstvo, či zdravotníctvo, ale nič z toho nie je tak nebezpečné, že by mohlo ohroziť našu štátnosť ako emigranti. Hlavne tí utečenci z arabských a moslimských krajín, ktorí prichádzajú do Európy s úmyslom  ju meniť na svoj obraz.  Neklamme sa, že nie sú aj na našom území, ale našťastie je ich málo a nedokážu sa dobre organizovať. No treba si uvedomiť, že na kontinente sú ich státisíce, nik nevie, kto sú, ani čo chcú, úradom nie sú známe hádam ani ich mená. Ale problémy s ich pobytom sú stále markantnejšie. Naše médiá sa útokom zámerne vyhýbajú a informujú o nich iba okrajovo.

Situácia vo viacerých krajinách dokumentuje, že už pochopili chybu pri ich benevolentnom prijímaní. Razantne začína postupovať Taliansko, podporu nachádza aj vo Francúzsku, tiež p. Merkelová už nevolá, „príďte, čakáme vás!“. MY môžeme byť vďační vláde R. Fica, že im vstup na územie Slovenska nepovolila, Orbánovi za plot na hraniciach, či nášmu sociálnemu systému, ktorý cudzincom nevonia, inde dostávajú viac.

Je však hanbou jedného prezidenta, že túto nesmierne závažnú otázku zľahčuje, používa ju ako kartu v politickom boli, očividne do omylu uvádza občanov a voličov tejto republiky. Práve naopak od svojho tvrdenia, on vyvolávaním nespokojnosti odvádza pozornosť od životne dôležitého problému slobody a samostatnosti Slovenska. Občan SR ustojí rozkrádanie spoločného majetku, podvody na daniach, netrápia ho nepovolené demonštrácie na uliciach. Ale verím, že chápe, čo sa môže stať, keby sa u nás začali prejavovať moslimskí radikáli, začali obťažovať ľudí na uliciach, znásilňovať dievčatá, či zabíjať svojich odporcov, nech sú z ktoréhokoľvek tábora, okrem ich vlastného.

Našim jediným šťastím je fakt, že sa už nechystá opätovne kandidovať, no možno by ma zvážiť aj svoj predčasný odchod do priepasti zabudnutia.

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

8 % daň z poistenia

09.06.2018

V poslednom čase nás zasiahla masívna kampaň Asociácie slovenských poisťovní, v ktorej tvrdia, že sa štát chystá okrádať svojich občanov o 8% z nemajetkového poistenia. Ako prvé ma pobavil viac »

Keď je koze dobre, ide na ľad tancovať

25.05.2018

Tak hovorila moja stará mama, keď sa stretla s niekým, kto sa nemiestne prejavoval na verejnosti svojimi prešľapmi a blbosťou. To platí aj dnes. Hlavne v našich komerčných médiách. Celkom chápem viac »

MH17, zostrelenie, lietadlo, trosky, vyšetrovanie

EÚ vyzvala Rusko, aby prijalo zodpovednosť za zostrelenie lietadla MH17

17.07.2018 22:45

Mogheriniová pripomenula závery holandských vyšetrovateľov, že Rusko nesie priamu zodpovednosť za tragédiu zo 17. júla 2014, ktorú neprežil nikto z takmer 300 ľudí na palube lietadla.

Kim čong-un

Kim Čong-un chystá na august rozsiahlu amnestiu

17.07.2018 22:33

V severokórejských väzniciach sa nachádza približne 200 000 osôb vrátane žien a detí, ktoré sa dostali za mreže prevažne z politických dôvodov.

mayová

Mayová tesne zvíťazila v kľúčovom hlasovaní o stratégii brexitu

17.07.2018 21:34

Za dodatok hlasovalo 12 rebelov z radov konzervatívcov, návrh však napokon neprešiel vďaka štyrom hlasom opozičných labouristov.

irán, usa, trump

Irán zažaloval USA pre odstúpenie od jadrovej dohody

17.07.2018 21:06

Teherán nemá v súvislosti so žalobou veľké očakávania a týmto spôsobom chce upozorniť na nelegálnosť amerického postupu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 61019x
Priemerná čítanosť článkov: 1743x

Autor blogu

Kategórie