Založ si blog

Kiskova nehoráznosť

Vypočul som si úryvok zo správy o stave republiky, ktorú v parlamente predniesol náš pán prezident Kiska. Opäť ukázal svoju pravú tvár.

Jeho veta, že (vláda) sa snaží poukazovaním na migrantov odpútavať pozornosť od ostatných problémov, sa ma hlboko dotkla. Je pravda, že sú aj iné problémy, ako napríklad prezidentove nevyjasnené finančné záležitosti, školstvo, či zdravotníctvo, ale nič z toho nie je tak nebezpečné, že by mohlo ohroziť našu štátnosť ako emigranti. Hlavne tí utečenci z arabských a moslimských krajín, ktorí prichádzajú do Európy s úmyslom  ju meniť na svoj obraz.  Neklamme sa, že nie sú aj na našom území, ale našťastie je ich málo a nedokážu sa dobre organizovať. No treba si uvedomiť, že na kontinente sú ich státisíce, nik nevie, kto sú, ani čo chcú, úradom nie sú známe hádam ani ich mená. Ale problémy s ich pobytom sú stále markantnejšie. Naše médiá sa útokom zámerne vyhýbajú a informujú o nich iba okrajovo.

Situácia vo viacerých krajinách dokumentuje, že už pochopili chybu pri ich benevolentnom prijímaní. Razantne začína postupovať Taliansko, podporu nachádza aj vo Francúzsku, tiež p. Merkelová už nevolá, „príďte, čakáme vás!“. MY môžeme byť vďační vláde R. Fica, že im vstup na územie Slovenska nepovolila, Orbánovi za plot na hraniciach, či nášmu sociálnemu systému, ktorý cudzincom nevonia, inde dostávajú viac.

Je však hanbou jedného prezidenta, že túto nesmierne závažnú otázku zľahčuje, používa ju ako kartu v politickom boli, očividne do omylu uvádza občanov a voličov tejto republiky. Práve naopak od svojho tvrdenia, on vyvolávaním nespokojnosti odvádza pozornosť od životne dôležitého problému slobody a samostatnosti Slovenska. Občan SR ustojí rozkrádanie spoločného majetku, podvody na daniach, netrápia ho nepovolené demonštrácie na uliciach. Ale verím, že chápe, čo sa môže stať, keby sa u nás začali prejavovať moslimskí radikáli, začali obťažovať ľudí na uliciach, znásilňovať dievčatá, či zabíjať svojich odporcov, nech sú z ktoréhokoľvek tábora, okrem ich vlastného.

Našim jediným šťastím je fakt, že sa už nechystá opätovne kandidovať, no možno by ma zvážiť aj svoj predčasný odchod do priepasti zabudnutia.

Kedy sa konečne prestaneme pchať do zadku USA? II

11.07.2018

Opakovanie je matka múdrosti, no tieto blogy asi naši politici nečítajú. Preto potrebujem opakovať. Je pravda, že sme maličký štát, ale zato nemusíme byť servilní. Dokonca na to ani nie sme viac »

8 % daň z poistenia

09.06.2018

V poslednom čase nás zasiahla masívna kampaň Asociácie slovenských poisťovní, v ktorej tvrdia, že sa štát chystá okrádať svojich občanov o 8% z nemajetkového poistenia. Ako prvé ma pobavil viac »

Keď je koze dobre, ide na ľad tancovať

25.05.2018

Tak hovorila moja stará mama, keď sa stretla s niekým, kto sa nemiestne prejavoval na verejnosti svojimi prešľapmi a blbosťou. To platí aj dnes. Hlavne v našich komerčných médiách. Celkom chápem viac »

žena, nákup cez internet, notebook

Riziko kúpy cez internet je vysoké, zákazníci nedostali ani tovar, ani peniaze

19.09.2018 06:36

Praktiky internetových predajcov niekedy nepoznajú hranice.

trump

Smutné, komentoval Trump zostrelenie ruského lietadla v Sýrii

19.09.2018 06:15

Americký prezident Donald Trump vyjadril znepokojenie v súvislosti so zostrelením ruského vojenského lietadla Il-20 sýrskou protivzdušnou obranou.

Kim Čong-un

Kórejský polostrov bez jadrových zbraní? Kim súhlasil s demontážou zariadení

19.09.2018 06:08

Severná Kórea súhlasila s prijatím konkrétnych krokov smerujúcich k denuklearizácii Kórejského polostrova.

putin

Putin varoval Izrael pred ďalšími útokmi na Sýriu

18.09.2018 23:15

Putin zdôraznil, že izraelským útokom došlo k porušeniu sýrskej suverenity a rusko-izraelských dohôd o vyhýbaní sa stretom vojenských záujmov v Sýrii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 63739x
Priemerná čítanosť článkov: 1821x

Autor blogu

Kategórie